از قیر در بورس فراورده های نفتی می توان در صنعت لوازم بهداشتی استفاده کرد

قیر اکسید شده در پالایشگاه با دمیدن هوای گرم به داخل قیر در بورس فراورده های نفتی نفوذی به دست می آید. قیر اکسید شده به دست آمده از این فرآیند از نظر شیمیایی پایدار بوده و دوام بالایی دارد. همچنین نسبت به آب نفوذ ناپذیر است و برای عایق کاری مناسب است.

قیر اکسید شده نسبت به قیر خالص دارای درجه نفوذ کمتر و نقطه نرمی بالاتری است. همچنین بر اساس این دو ویژگی طبقه بندی می شود.

از کاربردهای قیر اکسید شده می توان به عایق رطوبتی در پروژه های سدسازی، ساختمان ها و غیره اشاره کرد و همچنین در راه سازی در ترکیب با سایر انواع قیر کاربرد دارد.

در سایر صنایع به ویژه نفت و گاز برای پوشش خطوط لوله برای جلوگیری از خوردگی استفاده می شود. درجه عملکرد قیر نوعی سیستم درجه بندی قیر با توجه به عملکرد آن در دماهای مختلف است.

قیری که بتواند در دمای وسیعی دوام بیاورد مناسب تر است. طبقه بندی قیر PG در دماهای بالا و پایین انجام می شود. مشکل اصلی برای عملکرد در دمای بالا، شیار شدن است.

در دماهای پایین احتمال ترک خوردن افزایش می یابد. برای ارزیابی عملکرد قیر، میانگین حداکثر و حداقل دمای محیطی که در آن آسفالت ساخته می شود انتخاب می شود.

سپس قیر به مدت یک هفته در معرض این دو درجه حرارت قرار می گیرد. میانگین دمای بالا و پایین 6 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. درجه حرارت بالا در این گریدها در محدوده 46 تا 82 درجه سانتیگراد و دمای پایین در محدوده -46 تا -10 درجه سانتیگراد است.

درجه بندی قیر بر اساس یک عدد مثبت و یک عدد منفی است که بیانگر حداکثر و حداقل دما است.برای اندازه گیری این خاصیت، قیر را در قالب مخصوص ریخته و قالب را از دو طرف با سرعت ثابت 5 سانتی متر در دقیقه می کشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.