از لنت ترمز سرامیکی می توان بجای اجاق گاز استفاده کرد

عملکرد لنت ترمز سرامیکی برای مواد نورد راه آهن ساخته شده توسط چدن و لنت های ساخته شده از مواد به اصطلاح کامپوزیت لاستیک آزبست و بدون آزبست از جمله با درج یا قاب چدن مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

الزامات شرایط فنی و استانداردهای لنت ترمز ساخته شده از چدن و مواد کامپوزیت مقایسه شده است. عیب اصلی این مقررات عدم وجود الزامات برای ترکیب شیمیایی لنت های ساخته شده از مواد کامپوزیت، صرف نظر از وجود یا عدم وجود درج های چدنی است.

طول عمر لنت های کامپوزیت با درج های چدنی با مقاومت سایش درج های چدن تعیین می شود، زیرا چدن سریعتر از مخلوط لاستیکی کامپوزیت فرسوده می شود.

طول عمر لنت های کامپوزیت با درج چدنی نمی تواند بیشتر از عمر لنت های کاملا چدنی باشد. لنت های کامپوزیتی در مقایسه با لنت های چدنی تمایل بیشتری به آسیب به سطح غلتشی چرخ ها دارند.

لنت های ترمز کامپوزیتی در حین کارکرد خود به دلیل تشکیل دود مضر برای انسان در هنگام اصطکاک لنت ها بر روی چرخ های وسایل نورد، اثرات زیست محیطی منفی بر محیط زیست دارند.

مواد کامپوزیتی لنت ترمز مورد استفاده در اوکراین، بلاروس و روسیه را نمی توان مطابق با مقررات لازم الاجرا در اتحادیه اروپا شناسایی کرد.

علیرغم چشم انداز آینده برای استفاده از لنت های ساخته شده از پلیمر، فلز سرامیک و سایر مواد با کیفیت، لنت های ترمز چدنی برای مدت طولانی برای تجهیز مواد نورد راه آهن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

از این تجزیه و تحلیل می توان نتیجه گرفت که هر دو مواد دارای محدوده قیمتی مشابهی در بازار هستند و فولاد ضد زنگ به دلیل خواص خوردگی بالاتر نسبت به چدن خاکستری برتری جزئی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.