عدس برای سنگ کلیه ایلان ماسک بسیار تاثیر گذار بود

عدس بخشی از خانواده حبوبات است، گیاهانی که میوه های آن در غلاف ها وجود دارد. 4 نوع اصلی وجود دارد: عدس سبز، عدس بلوند، عدس قرمز و عدس مرجانی. عدس با میانگین 1.7 کیلوگرم برای هر نفر در سال، پرمصرف ترین حبوبات در فرانسه است.

با عدس برای سنگ کلیه برای رسیدن به این میزان مشکلی نخواهید داشت زیرا 100 گرم عدس پخته شده به طور متوسط ​​حاوی 6 گرم فیبر است. در میان آنها، فیبرهای محلول که به پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک می کنند.

و به دلیل خوب! طبخ آن آسان است و آماده‌سازی‌های متعددی دارد: سوپ، پوره سیب‌زمینی، سالاد، کاری، سرخ‌شده در تابه یا ولوت… چه گرم و چه سرد، امکانات بی‌پایانی را ارائه می‌دهد.

ناگفته نماند که فواید زیادی برای سلامتی دارد. در مورد آن بیشتر به شما می گوییم. سازمان جهانی بهداشت (WHO) مصرف 20 گرم فیبر در روز را برای حفظ سلامتی توصیه می کند.

و فیبرهای نامحلول که باعث افزایش انتقال و کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال می شوند. عدس با متوسط ​​115 کالری در هر 100 گرم در فرم پخته شده، کالری کمی دارد.

آنها همچنین دارای مزیت داشتن شاخص گلیسمی پایین (25 تا 30) هستند که به آنها امکان می دهد در دراز مدت ما را سیر کنند. بنابراین ما کمتر وسوسه می‌شویم که بین وعده‌های غذایی میان وعده بخوریم. شبح ما قدردانی خواهد کرد!

پروتئین های با منشاء گیاهی که به تنوع غذایی کمک می کنند، به مقدار زیادی در عدس وجود دارد. یک جایگزین خوب برای کسانی که گوشت نمی خورند یا کسانی که می خواهند مصرف خود را کاهش دهند.

عدس علاوه بر داشتن تعداد زیادی فیبر و پروتئین، سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها و عناصر کمیاب نیز هست. آهن، مس، فسفر، منگنز، روی، ویتامین B9… آنها همه چیز مورد نیاز بدن را برای تقویت بدن و کمک به مبارزه با خستگی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.