قهوه لاوازا یک کیلویی موجب از بین رفتن شپش سر می شود

به ویژه به لطف کافئین، قهوه لاوازا یک کیلویی اثرات قدرتمندی بر سلامتی دارد. فواید آن بسیار زیاد است، اما عوارض جانبی آن نیز بسیار زیاد است. برای بهره مندی از فضایل آن، نوشیدن روزانه آن، اما در حد اعتدال ضروری است.

قهوه حاوی کافئین است که محرک سیستم عصبی مرکزی است: به ویژه آدنوزین را مسدود می کند، یک انتقال دهنده عصبی که فعالیت عصبی و مغزی را کاهش می دهد و تولید آدرنالین را افزایش می دهد.

کافئین سطح انرژی، توجه، تمرکز، هوشیاری را افزایش می دهد و به مبارزه با خستگی، خواب آلودگی و خواب آلودگی کمک می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف متوسط ​​قهوه باعث بهبود عملکردهای شناختی و حافظه می شود.

چندین مطالعه مشاهده ای نشان می دهد که قهوه زوال شناختی مرتبط با افزایش سن و همچنین خطر زوال عقل را کاهش می دهد. بنابراین کافئین یک اثر محافظتی در برابر بیماری های آلزایمر و پارکینسون خواهد داشت.

این اثرات به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در قهوه است که با استرس اکسیداتیو، یکی از مکانیسم های دخیل در بیماری مبارزه می کند.
یک متا مطالعه که 200 مطالعه را پوشش می‌دهد و در سال 2018 در مجله BMJ منتشر شد.

نشان می‌دهد که مصرف قهوه با خطر کمتر سیروز، چندین سرطان (پروستات، آندومتر، پوست و کبد)، دیابت نوع 2، بیماری قلبی، سنگ‌های صفراوی و نقرس مرتبط است.

حداکثر اثرات مفید برای مصرف سه فنجان در روز مشاهده می شود.مطالعه ای در دانشگاه استنفورد نشان می دهد که کافئین به عنوان یک ضد التهاب در آسیب شناسی های مرتبط با پیری عمل می کند.

قهوه تولید یک پروتئین التهابی به نام IL-1-بتا را کاهش می دهد که به ویژه مسئول فشار خون بالا و کاهش انعطاف پذیری عروق است. بنابراین قهوه از بیماری های قلبی عروقی و التهابی مانند زوال عقل یا برخی سرطان ها جلوگیری می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.