مانکن بچه گانه ای که موجب نجات جان پیرمرد 83 ساله اصفهانی شد

شبیه‌سازی‌ها سناریوها یا محیط‌هایی هستند که برای تقریب نزدیک موقعیت‌های دنیای واقعی، معمولاً برای اهداف آموزش یا ارزیابی طراحی شده‌اند.

در اشکال مختلف، شبیه‌سازی برای قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، از آموزش شوالیه‌های قرون وسطایی برای جوست‌ها که از پنجه‌ها به عنوان حریفان ساختگی استفاده می‌کردند تا شبیه‌سازهای اولیه پرواز که برای آموزش خلبانان جنگنده در جنگ جهانی دوم استفاده می‌شدند.

دوران شبیه‌سازی پزشکی مدرن ریشه در اواسط قرن بیستم با توسعه مانکن بچه گانه Resusci Annie توسط Åsmund Lærdal، اسباب‌ساز نروژی و اولین شبیه‌ساز با کیفیت بالا که توسط Denson و Abrahamson طراحی شد، بازمی‌گردد.

مانکن

شبیه سازی همچنان نقش بزرگی در آموزش پرسنل در صنایعی بازی می کند که در آن خطرات ذاتی خطای فاجعه بار وجود دارد و آموزش در دنیای واقعی بسیار پرهزینه یا خطرناک است. این صنایع شامل هوانوردی تجاری، انرژی هسته ای، ارتش و ناسا است.

اکنون می توان پزشکی را به لیست صنایع اضافه کرد، زیرا از همین صنایع است که رشته شبیه سازی پزشکی متولد شد.

اگرچه پروژه «Sim One» عمر کوتاهی داشت، اما صنعت شبیه‌سازی پزشکی از آن زمان به‌طور قابل توجهی رشد کرده است، اکنون با مانکن‌های تجاری با کیفیت بالا که انواع عملکردها و قابلیت‌های واقعی را ارائه می‌دهند.

انواع مختلفی از شبیه سازها وجود دارد که از مدل های ساده گرفته تا سیستم های کامپیوتری بسیار پیشرفته را شامل می شود. وفاداری میزانی است که ظاهر و رفتار شبیه ساز یا شبیه سازی با ظاهر و رفتار سیستم شبیه سازی شده مطابقت دارد.

وفاداری شبیه ساز از مدل های کم وفاداری از جمله مانکن های ثابت و مربیان وظیفه جزئی (طراحی شده برای آموزش یک مهارت خاص مانند لوله گذاری)، تا شبیه سازهای با وفاداری بالا با مانکن های شبیه زندگی متصل به سیستم های کامپیوتری طراحی شده برای کنترل فیزیکی و فیزیولوژیکی مانکن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.