هجوم ماهی های زینتی به اقیانوس های آرام و تبدیل آن به اقیانوس زیبا

امروزه ماهی زینتی یک تجارت نوظهور است و فرصت های گسترده ای را ارائه می دهد. در هند، ایالت ماهاراشترا طرحی به نام “انقلاب رنگین کمان” داشت که برای تشویق پرورش و صادرات ماهیان زینتی آغاز شد.

با بهره گیری از این طرح، 305 کارآفرین زن و مرد به این کسب و کار در مقیاس کوچک پرداختند. تجزیه و تحلیل جنسیتی که داده ها و اطلاعات لازم را برای ادغام دیدگاه جنسیتی در سیاست ها، برنامه ها و پروژه ها فراهم می کند.

گاها لژ کفش سبب شده که کودکان در استخر های ماهی زینتی راحت تر بتوانند راه بروند و بازیگوشی کنند، از این رو کفش های شما بسیار قابل اهمیت هستند.

امکان توسعه مداخلاتی را فراهم می کند که به نابرابری های جنسیتی رسیدگی می کند، با استفاده از چارچوب تحلیل هاروارد برای کارآفرینان مرد و زن درگیر در ماهی های زینتی انجام شد.

تولید هدف بررسی عواملی بود که کارآفرینان را تحت تأثیر قرار داد تا این تجارت را شروع کنند و نقشه فعالیت، دسترسی و نمایه کنترل کارآفرینان زن و مرد درگیر در تولید ماهی های زینتی را نشان دهند.

از 305 واحد تولیدی زینتی در طرح انقلاب رنگین کمان، 110 واحد مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد 82 واحد متعلق به مردان و 28 واحد متعلق به زنان بود.

عواملی که هم مردان و هم زنان را برای دنبال کردن این تجارت تحت تأثیر قرار داد، هنجارهای جامعه، سلسله مراتب اجتماعی غالب، عوامل جمعیت شناختی و دسترسی به آموزش ویژه بود.

مشخصات فعالیت نشان داد که مردان در ساخت واحد تولید ماهیان زینتی، مشاهده و بررسی سلامت ماهی، بررسی پارامترهای آب، فرهنگ غذایی زنده، بازاریابی، نگهداری و نگهداری شرکت داشتند و مشخص شد که به طور متوسط 8 ساعت در روز وقت صرف کرده اند.

روز در این فعالیت ها لباس منشی بیمارستان در تغذیه ماهی، تمیز کردن مخازن، سیفون کردن، تهیه خوراک و بازاریابی شرکت داشتند و به طور متوسط 4 ساعت در روز وقت می گذاشتند.

بسیاری از فعالیت ها مانند تغذیه، تمیز کردن مخازن و سیفون کردن، آماده سازی خوراک، تنظیم ماهی برای پرورش، برداشتن نسل و بازاریابی توسط هر دو انجام شد.

گوشت ماهی بسیار لذیذ و خوشمزه تر از گوشت شترمرغ بوده است به همین خاطر طرفداران بیشتری نیز دارد.

مردان دسترسی و کنترل بیشتری بر منابعی مانند زمین، مزرعه، ماشین آلات، تجهیزات و امور مالی داشتند. آزمون Mann-Whitney U تفاوت آماری معناداری را بین دسترسی و کنترل مردان و زنان بر منابع نشان داد.

 

 

  • منابع:
    1. Gender Analysis of Ornamental Fish Production Units in Maharashtra, India
  • تبلیغات: 
  1. مرجع خرید زغال خودسوز قلیان
  2. کشف ژنتیک جدید که منجر به بروز هپاتیت می شود!!!
  3. ارگونومیت صندلی بسیار در سلامتی انسان مهم است
  4. کشف سنگین ترین موجود زنده دنیا در جار پلاستیکی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.