هزار کیلو کشمش پلویی آفتابی ملایر مهریه عروس خانم تهرانی شد

مصرف کشمش پلویی آفتابی ملایر برای عملکرد کولون مطلوب به نظر می رسد، اگرچه مطالعات بیشتری باید برای نتیجه گیری از این مزیت انجام شود؛ علاوه بر این میکروبیوتای روده می تواند تحت تأثیر محتوای پری بیوتیک کشمش قرار گیرد.

مطالعات رده سلولی و مدل حیوانی مزایای بالقوه دیگری را در بیماری های خاص مانند سرطان و بیماری آلزایمر نشان می دهد.

با این حال، تحقیقات عمیق تری مورد نیاز است و مطالعات مداخله آتی با انسان مورد نیاز است، به طور کلی، گنجاندن 80 تا 90 گرم کشمش در رژیم غذایی روزانه ممکن است برای سلامت انسان مفید باشد.

کشمش انگور خشکی است که بیشتر از ارقام مختلف Vitis vinifera L به دست می آید و به طور گسترده در سراسر جهان مصرف می شود.

نوع کشمش به نوع، رنگ و اندازه انگور بستگی دارد، رایج ترین کشمش تیره است که معمولاً از انگور بدون هسته تامپسون به دست می آید.

کشمش طلایی یا مسقطی معمولاً از انگور مسقطی سفید تهیه می شود، سلطان ها از انگورهای زرد بی دانه سرچشمه می گیرند و معمولاً شیرین تر و نرم تر از سایر گونه ها هستند.

بیدانه زانت، بیدانه یا کشمش کورنتی از انگور کورنت سیاه تولید می شود و اندازه آنها کوچکتر است؛ کشمش شیرین است زیرا از حدود 60٪ قند تشکیل شده است که عمدتاً فروکتوز و گلوکز است که باعث ایجاد تصور رایج در مورد ناسالم بودن آنها می شود.

نشان داده شده است که کشمش دارای شاخص گلیسمی پایین تا متوسطی است که آن را به یک میان وعده سالم تبدیل می کند؛ به نظر می رسد آنها به کیفیت بهتر رژیم غذایی کمک می کنند و ممکن است اشتها را کاهش دهند.

ظرفیت آنتی اکسیدانی آنها با محتوای فنلی مرتبط است و این ممکن است در بهبود سلامت قلب و عروق نقش داشته باشد؛ علاوه بر این، کشمش به دلیل فعالیت ضد باکتریایی، چسبندگی کم به دندان و pH مناسب دهان، سلامت دهان و دندان را حفظ می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.