پر کردن سرکه عمده در استخر برای درمان کمر درد در آمریکا

واضح ترین تفاوت بین این دو رنگ آنهاست. سرکه عمده سفید، که گاهی اوقات به آن سرکه مقطر یا روح نیز می گویند، شفاف است و سرکه سیب قهوه ای است.

سرکه سفید استاندارد حاوی 4 تا 7 درصد اسید استیک و 93 تا 96 درصد آب است. از تخمیر غلات به دست می آید. طعم تند و ترش دارد.

می تواند یک غذای اصلی آشپزخانه برای ترشی سبزیجات، پخت و پز و پخت باشد. سرکه سفید همچنین دارای خواص ضد میکروبی است و یک پاک کننده و ضد عفونی کننده عالی در اطراف خانه است.

همانطور که قبلا ذکر شد، سرکه سیب قهوه ای و اغلب کدر است. حاوی 5 تا 6 درصد اسید استیک و 95 تا 94 درصد آب است. از خرد کردن سیب، استخراج مایع و سپس طی یک فرآیند تخمیر دو مرحله ای ساخته می شود.

می توان از آن به عنوان سس، ماریناد و برای وینگرت استفاده کرد، همچنین می توانید مقداری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا به انواع بیماری ها مانند کاهش وزن، سلامت قلب و شوره سر کمک کند.

سرکه سیب به دلیل مزایای اضافی میوه موجود در آن، ارزش غذایی بیشتری دارد. اینها راه های مختلفی هستند که ACV می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

اگر می‌خواهید خودتان آن‌ها را امتحان کنید، حتماً گزینه‌های ارگانیک و خام را انتخاب کنید، مانند این.د نکته اصلی این است که می خواهید از سرکه سیب در آشپزخانه و از سرکه سفید برای تمیز کردن اطراف خانه استفاده کنید.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که هر دو ماده بسیار اسیدی هستند و باید در حد اعتدال استفاده شوند و همیشه با آب رقیق شوند. حالا دیگر کاربردهای خانگی سرکه سفید را که هرگز در مورد آنها نمی دانستید، بررسی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.